Amphenol Industrial GTC06F28-16PY-027-B30
GTC06F28-16PY-027-B30 picture photo
Mfg. Part Number
GTC06F28-16PY-027-B30
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 20C 20#16 PIN PLUG
Datasheet Download
GTC06F28-16PY-027-B30.pdf
Availability of GTC06F28-16PY-027-B30
QUANTITY
GTC06F28-16PY-027-B30 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC06F28-16PY-027-B30
Internal Part NumberEIS-GTC06F28-16PY-027-B30
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC06F28-16PY-027-B30
Related LinksGTC06F28-1, GTC06F28-16PY-027-B30 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC06F28-16PY-027-B30 Details Description
Related parts for GTC06F28-16PY-027-B30
CONN IC DIP SOCKET 28POS TIN datasheet.pdf
RES SMD 1.8M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 5 RELAY TERM BLOCK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG BROWN 100' datasheet.pdf
CONN HEADER 70POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
CONN HDR 50POS 0.100 T/H datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
381 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
KNIFE 3.50MM datasheet.pdf