Amphenol Industrial GTC06F28-51S-025-LC
GTC06F28-51S-025-LC picture photo
Mfg. Part Number
GTC06F28-51S-025-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
GT 12C 12#12 SKT PLUG
Datasheet Download
GTC06F28-51S-025-LC.pdf
Availability of GTC06F28-51S-025-LC
QUANTITY
GTC06F28-51S-025-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC06F28-51S-025-LC
Internal Part NumberEIS-GTC06F28-51S-025-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC06F28-51S-025-LC
Related LinksGTC06F28-, GTC06F28-51S-025-LC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC06F28-51S-025-LC Details Description
Related parts for GTC06F28-51S-025-LC
CONN HEADER 30POS 2MM R/A GOLD datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 128M 7.5NS 66TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
ANT TWO-WAY 400-420MHZ TNX CONN datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK 2.5V 3A SYNC 14TSSOP datasheet.pdf
HEADER SOLDER CUP 2.54MM datasheet.pdf
PERMA SEAL BUTT SPLICE SC-12-10 datasheet.pdf
IC DDR 512M 200MHZ 66TSOP datasheet.pdf
CAP FILM 2500VDC 0.2UF RADIAL datasheet.pdf