Amphenol Industrial GTC06G20-29P-B30
GTC06G20-29P-B30 picture photo
Mfg. Part Number
GTC06G20-29P-B30
Brief Description
GT 17C 17#16 PIN PLUG
Datasheet Download
GTC06G20-29P-B30.pdf
Availability of GTC06G20-29P-B30
QUANTITY
GTC06G20-29P-B30 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC06G20-29P-B30
Internal Part NumberEIS-GTC06G20-29P-B30
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC06G20-29P-B30
Related LinksGTC06G20, GTC06G20-29P-B30 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC06G20-29P-B30 Details Description
Related parts for GTC06G20-29P-B30
CAP ALUM 68UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 23POS datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 600KHZ 600KHZ 8SOIC datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.5A SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 0.06W 0603 datasheet.pdf
CABLE ASSY SOCKET 20POS 28AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
IC REG LDO 10V 0.4A SOT223 datasheet.pdf
RES SMD 1.15K OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf
INS BNCM CABLE STK P 75OHM 100CM datasheet.pdf