Amphenol Industrial GTC06LCFZ18-4P
GTC06LCFZ18-4P picture photo
Mfg. Part Number
GTC06LCFZ18-4P
Brief Description
GT 4C 4#16 PIN PLUG
Datasheet Download
GTC06LCFZ18-4P.pdf
Availability of GTC06LCFZ18-4P
QUANTITY
GTC06LCFZ18-4P Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC06LCFZ18-4P
Internal Part NumberEIS-GTC06LCFZ18-4P
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC06LCFZ18-4P
Related LinksGTC06LC, GTC06LCFZ18-4P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC06LCFZ18-4P Details Description
Related parts for GTC06LCFZ18-4P
IC OCT D-TYPE LATCH 20-SOIC datasheet.pdf
IC TXRX E1 QUAD 3.3V 100-LQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 133MHZ 176TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
RES 3.92M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP PREBIAS 0.2W US6 datasheet.pdf
CAP FILM 1.0 UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf