Amphenol Industrial GTC06R28-15SY-G3-A24
GTC06R28-15SY-G3-A24 picture photo
Mfg. Part Number
GTC06R28-15SY-G3-A24
Brief Description
GT 35C 35#16 SKT PLUG
Datasheet Download
GTC06R28-15SY-G3-A24.pdf
Availability of GTC06R28-15SY-G3-A24
QUANTITY
GTC06R28-15SY-G3-A24 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC06R28-15SY-G3-A24
Internal Part NumberEIS-GTC06R28-15SY-G3-A24
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC06R28-15SY-G3-A24
Related LinksGTC06R28-1, GTC06R28-15SY-G3-A24 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC06R28-15SY-G3-A24 Details Description
Related parts for GTC06R28-15SY-G3-A24
IDC CABLE - MKC34A/MC34G/MKC34A datasheet.pdf
RES SMD 10.5K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 4A 600V KBL datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 790MA 270 MOHM datasheet.pdf