Amphenol Industrial GTC08F20-11P
GTC08F20-11P picture photo
Mfg. Part Number
GTC08F20-11P
Brief Description
GT 13C 13#16 PIN PLUG
Datasheet Download
GTC08F20-11P.pdf
Availability of GTC08F20-11P
QUANTITY
GTC08F20-11P Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC08F20-11P
Internal Part NumberEIS-GTC08F20-11P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC08F20-11P
Related LinksGTC08F, GTC08F20-11P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC08F20-11P Details Description
Related parts for GTC08F20-11P
CER RESONATOR 6.00MHZ SMD datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 1.97"L X 1.77"W datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 200MA 30V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HEADER 60 POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf