Amphenol Industrial GTC08R28-6S
GTC08R28-6S picture photo
Mfg. Part Number
GTC08R28-6S
Brief Description
GT 3C 3#4 SKT PLUG
Datasheet Download
GTC08R28-6S.pdf
Availability of GTC08R28-6S
QUANTITY
GTC08R28-6S Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC08R28-6S
Internal Part NumberEIS-GTC08R28-6S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC08R28-6S
Related LinksGTC08, GTC08R28-6S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC08R28-6S Details Description
Related parts for GTC08R28-6S
CIR BRKR MAG-HYDR 50A 65VDC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 8.2K OHM 1206 datasheet.pdf
CAP CER 560PF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
ENCODER CABLE 10M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf