Sullins Connector Solutions GTC28SFBN-M30
GTC28SFBN-M30 picture photo
Mfg. Part Number
GTC28SFBN-M30
Brief Description
CONN HEADER 28POS .100 SGL SMD
Datasheet Download
GTC28SFBN-M30.pdf
Availability of GTC28SFBN-M30
QUANTITY
GTC28SFBN-M30 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC28SFBN-M30
Internal Part NumberEIS-GTC28SFBN-M30
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions28
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC28SFBN-M30
Related LinksGTC28S, GTC28SFBN-M30 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GTC28SFBN-M30 Details Description
Related parts for GTC28SFBN-M30
MOD PWR ENT SHLD MED 10A QC PNL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SC70 datasheet.pdf
CONN LGH 1/2 DBL MLD END 16AWG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 13POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.75W TH datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 5A BLACK datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf