Stackpole Electronics Inc. RNMF12FTD17K8
RNMF12FTD17K8 picture photo
Mfg. Part Number
RNMF12FTD17K8
Brief Description
RES 17.8K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF12FTD17K8.pdf
Availability of RNMF12FTD17K8
QUANTITY
RNMF12FTD17K8 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF12FTD17K8
Internal Part NumberEIS-RNMF12FTD17K8
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF12FTD17K8
Related LinksRNMF12, RNMF12FTD17K8 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF12FTD17K8 Details Description
Related parts for RNMF12FTD17K8
IC DRIVER HALF BRIDGE HV 20SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 340K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.5A SYNC 8SOIC datasheet.pdf
THERMISTOR NTC GLASS 2786OHM SMD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 32 OLIVE datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
RES 1.43K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf