Sullins Connector Solutions GTC33SBSN-M89
GTC33SBSN-M89 picture photo
Mfg. Part Number
GTC33SBSN-M89
Brief Description
CONN HEADER 33POS .100 R/A SMD
Datasheet Download
GTC33SBSN-M89.pdf
Availability of GTC33SBSN-M89
QUANTITY
GTC33SBSN-M89 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC33SBSN-M89
Internal Part NumberEIS-GTC33SBSN-M89
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions33
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC33SBSN-M89
Related LinksGTC33S, GTC33SBSN-M89 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GTC33SBSN-M89 Details Description
Related parts for GTC33SBSN-M89
RES SMD 27.4K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC VOLT MON OCTAL 16-SSOP datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 30V 6.9A/5A 8-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 15VC SLP2510P8 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf
RES 330 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 90V 50A DPAK datasheet.pdf