TE Connectivity Raychem Circuit Protection GTCA28-801L-P05
GTCA28-801L-P05 picture photo
Mfg. Part Number
GTCA28-801L-P05
Brief Description
GDT 800V 15% 5KA THROUGH HOLE
Datasheet Download
GTCA28-801L-P05.pdf
Availability of GTCA28-801L-P05
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GTCA28-801L-P05 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCA28-801L-P05
Internal Part NumberEIS-GTCA28-801L-P05
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTray
Voltage - DC Spark Over (Nom)800V
Impulse Discharge Current (8/20µs)5000A (5kA)
Tolerance±15%
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCA28-801L-P05
GTCA28-801L-P05 Details Description
Related parts for GTCA28-801L-P05
EVALUATION KIT FOR MAX1202 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
FUSE 12A 1400V HS FERRULE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CONN SOCKET 30POS CRIMP datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V X6S 1206 datasheet.pdf
HAR-BUS HM SPACER BLOCK 50 MM datasheet.pdf
MARKER SHEET 20 STRIPS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 180PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf