Amphenol Industrial GTCL030-40-35SX-B30
GTCL030-40-35SX-B30 picture photo
Mfg. Part Number
GTCL030-40-35SX-B30
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 35C 35#12 SKT RECP
Datasheet Download
GTCL030-40-35SX-B30.pdf
Availability of GTCL030-40-35SX-B30
QUANTITY
GTCL030-40-35SX-B30 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCL030-40-35SX-B30
Internal Part NumberEIS-GTCL030-40-35SX-B30
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCL030-40-35SX-B30
Related LinksGTCL030-4, GTCL030-40-35SX-B30 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTCL030-40-35SX-B30 Details Description
Related parts for GTCL030-40-35SX-B30
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC AXIAL datasheet.pdf
CONN SPLICE BUTT 2AWG TIN datasheet.pdf
TRIAC 600V 12A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RESONATOR CER 30.00MHZ SMD datasheet.pdf
RES SMD 16.9 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 14V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf