Amphenol Industrial GTCL06CF20-7PX-B30
GTCL06CF20-7PX-B30 picture photo
Mfg. Part Number
GTCL06CF20-7PX-B30
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 8C 8#16 PIN PLUG
Datasheet Download
GTCL06CF20-7PX-B30.pdf
Availability of GTCL06CF20-7PX-B30
QUANTITY
GTCL06CF20-7PX-B30 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCL06CF20-7PX-B30
Internal Part NumberEIS-GTCL06CF20-7PX-B30
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCL06CF20-7PX-B30
Related LinksGTCL06CF2, GTCL06CF20-7PX-B30 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTCL06CF20-7PX-B30 Details Description
Related parts for GTCL06CF20-7PX-B30
RELAY REED SPST 500MA 5V datasheet.pdf
HARNESS POLY CLEAR 1/4" datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN PLUG 190POS VERT BARBLESS datasheet.pdf
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC SMB datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 40V SCREW datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC MEMS 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf