Amphenol Industrial GTCL07R20-27S
GTCL07R20-27S picture photo
Mfg. Part Number
GTCL07R20-27S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 14C 14#16 SKT RECP
Datasheet Download
GTCL07R20-27S.pdf
Availability of GTCL07R20-27S
QUANTITY
GTCL07R20-27S Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCL07R20-27S
Internal Part NumberEIS-GTCL07R20-27S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCL07R20-27S
Related LinksGTCL07, GTCL07R20-27S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTCL07R20-27S Details Description
Related parts for GTCL07R20-27S
RES SMD 5.76M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN HEADER 200POS TYPE E VERT datasheet.pdf
CONN DIN HEADER 32POS datasheet.pdf
OSC MEMS 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 30V 3.5A/2.3A 8SO datasheet.pdf
CAP TANT 1.8UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 432 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
PACK ROUND 1 POS 74MM D 46.95MMH datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
508 TB SPR PLU DOWN/SIDE datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf