Amphenol Industrial GTCL08F20-27P-LC
GTCL08F20-27P-LC picture photo
Mfg. Part Number
GTCL08F20-27P-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
GT 14C 14#16 PIN PLUG RTANG
Datasheet Download
GTCL08F20-27P-LC.pdf
Availability of GTCL08F20-27P-LC
QUANTITY
GTCL08F20-27P-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCL08F20-27P-LC
Internal Part NumberEIS-GTCL08F20-27P-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCL08F20-27P-LC
Related LinksGTCL08F2, GTCL08F20-27P-LC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTCL08F20-27P-LC Details Description
Related parts for GTCL08F20-27P-LC
RES SMD 147 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE ASSY MTRJ-DUP LC 625 2M datasheet.pdf
IC CLOCK GEN LOW EMI 8-SOIC datasheet.pdf
16P MTA100 CONN ASSY F/T NATL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 27 OHM 5% 1200W datasheet.pdf
CONNECTOR - PRINTED CIRCUIT datasheet.pdf
SENSOR PRES 150PSI GAUG 5V SMT datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V C0G 0603 datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 3POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf