Sharp Microelectronics GW5SMC50P0C
GW5SMC50P0C picture photo
Mfg. Part Number
GW5SMC50P0C
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED ZENIGATA
Datasheet Download
GW5SMC50P0C.pdf
Availability of GW5SMC50P0C
QUANTITY
GW5SMC50P0C Order Process
Ship out your order
Specifications of GW5SMC50P0C
Internal Part NumberEIS-GW5SMC50P0C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package800
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesPetite Zenigata
PackagingTray
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Cool
CCT (K)5000K
Wavelength-
ConfigurationRectangle
Flux @ Current/Temperature - Test410 lm (Typ)
Current - Test500mA
Temperature - Test25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)10.3V
Lumens/Watt @ Current - Test80 lm/W
Current - Max560mA
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle-
Features-
Size / Dimension8.00mm L x 12.00mm W
Height1.80mm
Light Emitting Surface (LES)-
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GW5SMC50P0C
Related LinksGW5SM, GW5SMC50P0C Datasheet, Sharp Microelectronics Distributor
GW5SMC50P0C Details Description
Related parts for GW5SMC50P0C
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
MTG BRACKET KIT .38X1.5-2" RACK datasheet.pdf
CONV DC-DC 12V IN 12V OUT @3A datasheet.pdf
RELAY REED 3PST 250MA 12V datasheet.pdf
CONN RCPT 50POS VERT DL NATURAL datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG HER LC CC datasheet.pdf
RES 0.619 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 100POS SKT datasheet.pdf
RES 90 OHM 0.3W 0.5% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 43NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf