Sullins Connector Solutions GZC11SFBN-M30
GZC11SFBN-M30 picture photo
Mfg. Part Number
GZC11SFBN-M30
Brief Description
CONN HEADER 11POS .100 SGL SMD
Datasheet Download
GZC11SFBN-M30.pdf
Availability of GZC11SFBN-M30
QUANTITY
GZC11SFBN-M30 Order Process
Ship out your order
Specifications of GZC11SFBN-M30
Internal Part NumberEIS-GZC11SFBN-M30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GZC11SFBN-M30
Related LinksGZC11S, GZC11SFBN-M30 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GZC11SFBN-M30 Details Description
Related parts for GZC11SFBN-M30
CONN JACK STANDARD INSULATED BLA datasheet.pdf
RES SMD 52.3 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 50POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND WHITE datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG59 18AWG 500' datasheet.pdf
TFT COLOR LCD W/LED BCK LT datasheet.pdf
ANT RUBBER DUCK 5.5DBI MAGN MMCX datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP3T 200MA 12V datasheet.pdf