Sprague Goodman GZC12100
GZC12100 picture photo
Mfg. Part Number
GZC12100
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIMMER 9-120PF 100V TH
Datasheet Download
GZC12100.pdf
Availability of GZC12100
QUANTITY
GZC12100 Order Process
Ship out your order
Specifications of GZC12100
Internal Part NumberEIS-GZC12100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance Range9 ~ 120pF
Adjustment TypeTop and Bottom Adjustment
Voltage - Rated100V
Size / DimensionRound - 0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max)0.449" (11.40mm)
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GZC12100
Related LinksGZC1, GZC12100 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GZC12100 Details Description
Related parts for GZC12100
IC SHIFT REGISTER 8BIT 16SOIC datasheet.pdf
TOTE NESTING STACK TOP 18X12X6 datasheet.pdf
RES SMD 6.65 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
RES 10.5 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON 4PDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf
CAP CER 36PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf