Sullins Connector Solutions GZC18SBSN-M89
GZC18SBSN-M89 picture photo
Mfg. Part Number
GZC18SBSN-M89
Brief Description
CONN HEADER 18POS .100 R/A SMD
Datasheet Download
GZC18SBSN-M89.pdf
Availability of GZC18SBSN-M89
QUANTITY
GZC18SBSN-M89 Order Process
Ship out your order
Specifications of GZC18SBSN-M89
Internal Part NumberEIS-GZC18SBSN-M89
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions18
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GZC18SBSN-M89
Related LinksGZC18S, GZC18SBSN-M89 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GZC18SBSN-M89 Details Description
Related parts for GZC18SBSN-M89
TOOL CRIMP PNEUMATIC W/O DIES datasheet.pdf
RELAY SSR SPST 350V 90MA 6-SOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN SHUNT 1.27MM BLUE datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 11.68MM datasheet.pdf
MLH ALL METAL PRESS SENSE -ATF datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
SENSOR FIBER AMP NPN 12-24VDC datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 3.1V 4-USP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 25POS STRGHT SKT datasheet.pdf
RES SMD 5.23 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf