Sullins Connector Solutions GZC27SGSN-M89
GZC27SGSN-M89 picture photo
Mfg. Part Number
GZC27SGSN-M89
Brief Description
CONN HEADER 27POS .100 R/A SMD
Datasheet Download
GZC27SGSN-M89.pdf
Availability of GZC27SGSN-M89
QUANTITY
GZC27SGSN-M89 Order Process
Ship out your order
Specifications of GZC27SGSN-M89
Internal Part NumberEIS-GZC27SGSN-M89
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions27
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GZC27SGSN-M89
Related LinksGZC27S, GZC27SGSN-M89 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GZC27SGSN-M89 Details Description
Related parts for GZC27SGSN-M89
IC BUS BUFF TRI-ST N-INV SOT23-5 datasheet.pdf
CONN SHROUD STACKER 10 POS RA datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT RCPT 26POS datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V T2H 0402 datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X1 RED/GRN/BLU DIFF datasheet.pdf
2MM HDM BP GP POL PN BB 144CKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS PIN datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf