Sullins Connector Solutions GZC33SGSN-M89
GZC33SGSN-M89 picture photo
Mfg. Part Number
GZC33SGSN-M89
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 33POS .100 R/A SMD
Datasheet Download
GZC33SGSN-M89.pdf
Availability of GZC33SGSN-M89
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GZC33SGSN-M89 Order Process
Ship out your order
Specifications of GZC33SGSN-M89
Internal Part NumberEIS-GZC33SGSN-M89
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series-
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions33
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GZC33SGSN-M89
Related LinksGZC33S, GZC33SGSN-M89 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GZC33SGSN-M89 Details Description
Related parts for GZC33SGSN-M89
RES ARRAY 7 RES 10K OHM 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 953K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC CODE HOPP ENCODER 15FUNC 8DIP datasheet.pdf
CIR BRKR 400MA 250VAC 80VDC datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 7.68K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
AC DRIVE, 575VAC 60HP 62A IP20 datasheet.pdf
CAP TANT 25UF 10% 125V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 250V datasheet.pdf
SENSOR HEAD RETRO REF FDA datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf