Panduit H050X064H4T
H050X064H4T picture photo
Mfg. Part Number
H050X064H4T
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
LABEL HEAT SHRINK
Datasheet Download
H050X064H4T.pdf
Availability of H050X064H4T
QUANTITY
H050X064H4T Order Process
Ship out your order
Specifications of H050X064H4T
Internal Part NumberEIS-H050X064H4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilyLabels, Labeling
Series-
Packaging2000 per Roll
Label TypeHeat Shrinkable
Label Size0.50" x 0.64" (12.7mm x 16.3mm)
ColorRed
MaterialPolyolefin
For Use With/Related ProductsThermal Transfer Printer
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H050X064H4T
Related LinksH050X, H050X064H4T Datasheet, Panduit Distributor
H050X064H4T Details Description
Related parts for H050X064H4T
RES SMD 51 OHM 5% 1W 1020 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100" GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125 EXTEND datasheet.pdf
FUSE CERM 6A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC SMA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 26.1 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 3.16M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf