Hirose Electric Co Ltd H2BXG-10102-V6
H2BXG-10102-V6 picture photo
Mfg. Part Number
H2BXG-10102-V6
Manufacturer
Product Category
Jumper Wires, Pre-Crimped
Brief Description
JUMPER-H1501TR/A3049V/X 2"
Datasheet Download
H2BXG-10102-V6.pdf
Availability of H2BXG-10102-V6
QUANTITY
H2BXG-10102-V6 Order Process
Ship out your order
Specifications of H2BXG-10102-V6
Internal Part NumberEIS-H2BXG-10102-V6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductDF3 Series
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyJumper Wires, Pre-Crimped
SeriesDF3
Contact EndSocket to Cable (Round)
Length2.0" (50.8mm)
Wire Gauge26 AWG
Contact FinishGold
ColorViolet
Contact Finish Thickness-
Number of Rows1
Number of Conductors1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H2BXG-10102-V6
Related LinksH2BXG-1, H2BXG-10102-V6 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H2BXG-10102-V6 Details Description
Related parts for H2BXG-10102-V6
CONN HEADER 58POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
IC SWIT PWM GREEN OVP UVLO 8LSOP datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 16X1 28SOIC datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf