TXC CORPORATION 7C-26.000MCB-T
7C-26.000MCB-T picture photo
Mfg. Part Number
7C-26.000MCB-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 26.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7C-26.000MCB-T.pdf
Availability of 7C-26.000MCB-T
QUANTITY
7C-26.000MCB-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7C-26.000MCB-T
Internal Part NumberEIS-7C-26.000MCB-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series7C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency26MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7C-26.000MCB-T
Related Links7C-26.0, 7C-26.000MCB-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7C-26.000MCB-T Details Description
Related parts for 7C-26.000MCB-T
SWITCH PUSH DPST-NC 5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 15PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 40A DIN RAIL datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 52.3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf