Hirose Electric Co Ltd H2BXT-10108-R4
H2BXT-10108-R4 picture photo
Mfg. Part Number
H2BXT-10108-R4
Brief Description
JUMPER-H1500TR/A2015R/X 8"
Datasheet Download
H2BXT-10108-R4.pdf
Availability of H2BXT-10108-R4
QUANTITY
H2BXT-10108-R4 Order Process
Ship out your order
Specifications of H2BXT-10108-R4
Internal Part NumberEIS-H2BXT-10108-R4
Contact EndSocket to Cable (Round)
Length8.0" (203.2mm)
Wire Gauge24 AWG
Contact FinishTin
ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H2BXT-10108-R4
Related LinksH2BXT-1, H2BXT-10108-R4 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H2BXT-10108-R4 Details Description
Related parts for H2BXT-10108-R4
FUSE BLOCK BLADE 60A CHASSIS MNT datasheet.pdf
RES SMD 93.1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 470 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER FEMALE 9POS 7MM datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 2-ROWS-R datasheet.pdf
350 TB SOC VER W/LATCH datasheet.pdf
2,0 MM DIA PIN REC. datasheet.pdf