Hirose Electric Co Ltd H3AAG-10108-Y8
H3AAG-10108-Y8 picture photo
Mfg. Part Number
H3AAG-10108-Y8
Brief Description
JUMPER-H1507TR/A3048Y/H1507TR 8"
Datasheet Download
H3AAG-10108-Y8.pdf
Availability of H3AAG-10108-Y8
QUANTITY
H3AAG-10108-Y8 Order Process
Ship out your order
Specifications of H3AAG-10108-Y8
Internal Part NumberEIS-H3AAG-10108-Y8
Contact EndPin to Pin
Length8.0" (203.2mm)
Wire Gauge28 AWG
Contact FinishGold
ColorYellow
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3AAG-10108-Y8
Related LinksH3AAG-1, H3AAG-10108-Y8 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H3AAG-10108-Y8 Details Description
Related parts for H3AAG-10108-Y8
CONN RECEPT 12POS 2MM IDT GOLD datasheet.pdf
IC DIGITAL PWR CONTROLLER 32LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
FERRITE CORE P 6.4UH N87 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 4KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.91UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf