ASSMANN WSW Components H3AAH-5018G
H3AAH-5018G picture photo
Mfg. Part Number
H3AAH-5018G
Brief Description
IDC CABLE - HSC50H/AE50G/HSC50H
Datasheet Download
H3AAH-5018G.pdf
Availability of H3AAH-5018G
QUANTITY
H3AAH-5018G Order Process
Ship out your order
Specifications of H3AAH-5018G
Internal Part NumberEIS-H3AAH-5018G
Connector TypeSocket to Socket
Number of Positions50
Number of Rows2
Pitch - Connector0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable0.050" (1.27mm)
Length1.50' (457.20mm)
Features-
ColorGray, Ribbon
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3AAH-5018G
Related LinksH3AAH, H3AAH-5018G Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
H3AAH-5018G Details Description
Related parts for H3AAH-5018G
LASER HEL NEON 2.5MW CLASS IIIA datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
SURGE PROTEC TERM BLOCK 24VDC datasheet.pdf
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 8DIP GW datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 30mA Backlight 24-TQFN (5x5) datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 120V datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER 500V datasheet.pdf