ASSMANN WSW Components H3AAH-6006M
H3AAH-6006M picture photo
Mfg. Part Number
H3AAH-6006M
Brief Description
IDC CABLE - HSC60H/AE60M/HSC60H
Datasheet Download
H3AAH-6006M.pdf
Availability of H3AAH-6006M
QUANTITY
H3AAH-6006M Order Process
Ship out your order
Specifications of H3AAH-6006M
Internal Part NumberEIS-H3AAH-6006M
Connector TypeSocket to Socket
Number of Positions60
Number of Rows2
Pitch - Connector0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable0.050" (1.27mm)
Length0.500' (152.40mm, 6.00")
Features-
ColorMultiple, Ribbon
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3AAH-6006M
Related LinksH3AAH, H3AAH-6006M Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
H3AAH-6006M Details Description
Related parts for H3AAH-6006M
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER DUAL 12V 8-SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
KIT ACCSRY FLANGE 57.5X125" BLK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 161MA 6 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS WALL MT PIN datasheet.pdf
33000UF 10V 35X40MM 105C 5000H datasheet.pdf