Hirose Electric Co Ltd H3AXG-10108-G6
H3AXG-10108-G6 picture photo
Mfg. Part Number
H3AXG-10108-G6
Brief Description
JUMPER-H1507TR/A3049G/X 8"
Datasheet Download
H3AXG-10108-G6.pdf
Availability of H3AXG-10108-G6
QUANTITY
H3AXG-10108-G6 Order Process
Ship out your order
Specifications of H3AXG-10108-G6
Internal Part NumberEIS-H3AXG-10108-G6
Contact EndPin to Cable (Round)
Length8.0" (203.2mm)
Wire Gauge26 AWG
Contact FinishGold
ColorGreen
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3AXG-10108-G6
Related LinksH3AXG-1, H3AXG-10108-G6 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H3AXG-10108-G6 Details Description
Related parts for H3AXG-10108-G6
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 1W datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SMA datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 200K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 200MW 1005 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 250MA 2.7 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
TRANS NPN BIPO 0.1A 12V datasheet.pdf
RES SMD 634K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf