Hirose Electric Co Ltd H3AXT-10103-S6
H3AXT-10103-S6 picture photo
Mfg. Part Number
H3AXT-10103-S6
Brief Description
JUMPER-H1506TR/A3049S/X 3"
Datasheet Download
H3AXT-10103-S6.pdf
Availability of H3AXT-10103-S6
QUANTITY
H3AXT-10103-S6 Order Process
Ship out your order
Specifications of H3AXT-10103-S6
Internal Part NumberEIS-H3AXT-10103-S6
Contact EndPin to Cable (Round)
Length3.0" (76.2mm)
Wire Gauge26 AWG
Contact FinishTin
ColorGray
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3AXT-10103-S6
Related LinksH3AXT-1, H3AXT-10103-S6 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H3AXT-10103-S6 Details Description
Related parts for H3AXT-10103-S6
CONN HEADER 50POS 5MM SMD 0.5MM datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 13.5-17 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 13POS 30AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
OSC XO 200.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 26A SMP-FD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
ELECT CONTROL PUSHBUTTON SWITCH datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.8V 35W datasheet.pdf
METAL BEZEL W/COIN SPACER datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf