Hirose Electric Co Ltd H3BBG-10112-R8
H3BBG-10112-R8 picture photo
Mfg. Part Number
H3BBG-10112-R8
Brief Description
JUMPER-H1505TR/A3048R/H1505TR12"
Datasheet Download
H3BBG-10112-R8.pdf
Availability of H3BBG-10112-R8
QUANTITY
H3BBG-10112-R8 Order Process
Ship out your order
Specifications of H3BBG-10112-R8
Internal Part NumberEIS-H3BBG-10112-R8
Contact EndSocket to Socket
Length12.0" (304.8mm)
Wire Gauge28 AWG
Contact FinishGold
ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3BBG-10112-R8
Related LinksH3BBG-1, H3BBG-10112-R8 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H3BBG-10112-R8 Details Description
Related parts for H3BBG-10112-R8
RAILS PANL MOUNTNG 24.50" 1 PAIR datasheet.pdf
MOD PWR 5-FUNCTION 6A 4.8QC SCRW datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 187K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 1.6A 388 MOHM TH datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 48"L X 3"W datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 12-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONN HDR 42POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
OSC MEMS 212.50MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CABLE RGB COAX HD15 M TO RA M 6' datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf