Omron Automation & Safety H3DK-HDL AC200-240V
H3DK-HDL AC200-240V picture photo
Mfg. Part Number
H3DK-HDL AC200-240V
Manufacturer
Product Category
Time Delay Relays
Brief Description
OFF DELAY AC 200 TO 240V SPDT
Datasheet Download
H3DK-HDL AC200-240V.pdf
Availability of H3DK-HDL AC200-240V
QUANTITY
H3DK-HDL AC200-240V Order Process
Ship out your order
Specifications of H3DK-HDL AC200-240V
Internal Part NumberEIS-H3DK-HDL AC200-240V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Relays
FamilyTime Delay Relays
SeriesH3DK-H
Relay TypeIntegrated
FunctionOff-Delay
CircuitSPDT (1 Form C)
Delay Time1 Sec ~ 120 Sec
Output TypeMechanical Relay
Contact Rating @ Voltage5A @ 250VAC
Voltage - Supply200 ~ 240VAC
Mounting TypeDIN Rail
Termination StyleScrew Terminal
Timing Adjustment MethodScrewdriver Slot
Timing Initiate MethodInput Voltage
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3DK-HDL AC200-240V
Related LinksH3DK-HDL , H3DK-HDL AC200-240V Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
H3DK-HDL AC200-240V Details Description
Related parts for H3DK-HDL AC200-240V
CONN HEADER .100 DUAL STR 24POS datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 22 OHM 6SIP datasheet.pdf
SCREWDRIVER TORXPLUS IP5 4.7" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 75A D2PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS PIN datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
SOCKET HEX SW4 3.94" datasheet.pdf