ASSMANN WSW Components H3WWH-1006G
H3WWH-1006G picture photo
Mfg. Part Number
H3WWH-1006G
Manufacturer
Product Category
Rectangular Cable Assemblies
Brief Description
IDC CABLE - HPL10H/AE10G/HPL10H
Datasheet Download
H3WWH-1006G.pdf
Availability of H3WWH-1006G
QUANTITY
H3WWH-1006G Order Process
Ship out your order
Specifications of H3WWH-1006G
Internal Part NumberEIS-H3WWH-1006G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductAssmann - IDC Connectors and Cables
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyRectangular Cable Assemblies
Series-
Connector TypePlug to Plug
Number of Positions10
Number of Rows2
Pitch - Connector0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable0.050" (1.27mm)
Length0.500' (152.40mm, 6.00")
FeaturesFlange, Polarizing Key
ColorGray, Ribbon
ShieldingUnshielded
Usage-
Cable TerminationIDC
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3WWH-1006G
Related LinksH3WWH, H3WWH-1006G Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
H3WWH-1006G Details Description
Related parts for H3WWH-1006G
RELAY GENERAL PURPOSE 4PDT 1A 3V datasheet.pdf
RES SMD 137 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 3.5MM datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
FIXED IND 47.8UH 8.1A 22.5 MOHM datasheet.pdf