Omron Automation & Safety H3Y-4 AC100-120 5S
H3Y-4 AC100-120 5S picture photo
Mfg. Part Number
H3Y-4 AC100-120 5S
Manufacturer
Product Category
Time Delay Relays
Brief Description
TIMER SS MINI 4PDT 5SECONDS
Datasheet Download
H3Y-4 AC100-120 5S.pdf
Availability of H3Y-4 AC100-120 5S
QUANTITY
H3Y-4 AC100-120 5S Order Process
Ship out your order
Specifications of H3Y-4 AC100-120 5S
Internal Part NumberEIS-H3Y-4 AC100-120 5S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Nameplate May/2015
Standard Package1
Category Relays
FamilyTime Delay Relays
SeriesH3Y
Relay TypeIntegrated
FunctionRepeat Cycle, Self-Resetting
Circuit4PDT (4 Form C)
Delay Time0.2 Sec ~ 5 Sec
Output TypeMechanical Relay
Contact Rating @ Voltage3A @ 250VAC
Voltage - Supply100 ~ 120VAC
Mounting TypeSocket
Termination StyleSocketable
Timing Adjustment MethodHand Dial
Timing Initiate MethodInput Voltage
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3Y-4 AC100-120 5S
Related LinksH3Y-4 AC1, H3Y-4 AC100-120 5S Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
H3Y-4 AC100-120 5S Details Description
Related parts for H3Y-4 AC100-120 5S
IC MULTIPLEXER 8X1 20SOIC datasheet.pdf
IC CLK FREQ SYNC CPU 200MHZ datasheet.pdf
IC DIFF TRANSCEIVER W/TVS 8-DIP datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 15NS 32SOJ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 6.3V X7R 0508 datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf