t-Global Technology H48-6G-100-100-5.0-0
H48-6G-100-100-5.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
H48-6G-100-100-5.0-0
Brief Description
H48-6 SHEET 100X100X5MM
Datasheet Download
H48-6G-100-100-5.0-0.pdf
Availability of H48-6G-100-100-5.0-0
QUANTITY
H48-6G-100-100-5.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of H48-6G-100-100-5.0-0
Internal Part NumberEIS-H48-6G-100-100-5.0-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ShapeSquare
Outline100.00mm x 100.00mm
Thickness0.197" (5.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity6.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H48-6G-100-100-5.0-0
Related LinksH48-6G-100, H48-6G-100-100-5.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
H48-6G-100-100-5.0-0 Details Description
Related parts for H48-6G-100-100-5.0-0
IC TRANSCEIVER 3-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
IC AMP HBT GAAS 1W 20QFN datasheet.pdf
IC ARM7 BLUESTREAK MCU 176LQFP datasheet.pdf
RES SMD 102K OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf
24+24DIL WAY HORIZ SMT PIN HDR datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 390 OHM 5% 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 36POS THRUHL datasheet.pdf
MICRO 9C S 120" YEL FLOAT datasheet.pdf