Hirose Electric Co Ltd H4BBG-10105-A8
H4BBG-10105-A8 picture photo
Mfg. Part Number
H4BBG-10105-A8
Brief Description
JUMPER-H9991TR/1852OR/H9991TR 5"
Datasheet Download
H4BBG-10105-A8.pdf
Availability of H4BBG-10105-A8
QUANTITY
H4BBG-10105-A8 Order Process
Ship out your order
Specifications of H4BBG-10105-A8
Internal Part NumberEIS-H4BBG-10105-A8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductDF13 Series
Contact EndSocket to Socket
Length5.0" (127.0mm)
Wire Gauge28 AWG
Contact FinishGold
ColorOrange
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H4BBG-10105-A8
Related LinksH4BBG-1, H4BBG-10105-A8 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H4BBG-10105-A8 Details Description
Related parts for H4BBG-10105-A8
CAP FILM 0.33UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 160PF 50V U2J 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
RND SPACER 0.063" NYLON 26.16MM datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 20ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 55A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
RES SMD 11.8K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 12.8MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf