Hirose Electric Co Ltd H4BBG-10106-B6
H4BBG-10106-B6 picture photo
Mfg. Part Number
H4BBG-10106-B6
Brief Description
JUMPER-H9991TR/1853BK/H9991TR 6"
Datasheet Download
H4BBG-10106-B6.pdf
Availability of H4BBG-10106-B6
QUANTITY
H4BBG-10106-B6 Order Process
Ship out your order
Specifications of H4BBG-10106-B6
Internal Part NumberEIS-H4BBG-10106-B6
Contact EndSocket to Socket
Length6.0" (152.4mm)
Wire Gauge26 AWG
Contact FinishGold
ColorBlack
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H4BBG-10106-B6
Related LinksH4BBG-1, H4BBG-10106-B6 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H4BBG-10106-B6 Details Description
Related parts for H4BBG-10106-B6
IC 64K FLASH RC BLASTER 20DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 12-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR MEL 284 MM datasheet.pdf
FIXED IND 30UH 130MA 3.4 OHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 960MA 70 MOHM datasheet.pdf
32P MOD2 PIN HEADER datasheet.pdf
CAP CER 240PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf