Hirose Electric Co Ltd H4BBT-10102-V6
H4BBT-10102-V6 picture photo
Mfg. Part Number
H4BBT-10102-V6
Manufacturer
Product Category
Jumper Wires, Pre-Crimped
Brief Description
JUMPER-H9992TR/1853VI/H9992TR 2"
Datasheet Download
H4BBT-10102-V6.pdf
Availability of H4BBT-10102-V6
QUANTITY
H4BBT-10102-V6 Order Process
Ship out your order
Specifications of H4BBT-10102-V6
Internal Part NumberEIS-H4BBT-10102-V6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyJumper Wires, Pre-Crimped
SeriesDF13
Contact EndSocket to Socket
Length2.0" (50.8mm)
Wire Gauge26 AWG
Contact FinishTin
ColorViolet
Contact Finish Thickness-
Number of Rows1
Number of Conductors1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H4BBT-10102-V6
Related LinksH4BBT-1, H4BBT-10102-V6 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H4BBT-10102-V6 Details Description
Related parts for H4BBT-10102-V6
IC EEPROM 32KBIT 10MHZ 8DIP datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPTICAL WIDE GAP datasheet.pdf
RES SMD 1.3M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 12V datasheet.pdf
TERM BLOCK BRDMOUNT 5POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 383K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 44.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24.41"L X 17.72"W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT THRU SKT datasheet.pdf