FFF H514105200J0G
H514105200J0G picture photo
Mfg. Part Number
H514105200J0G
Brief Description
350 TB SPRING PLUG F/NUT
Datasheet Download
H514105200J0G.pdf
Availability of H514105200J0G
QUANTITY
H514105200J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of H514105200J0G
Internal Part NumberEIS-H514105200J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,040
TypePlug, Male Pins
Number of Positions14
Positions Per Level14
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Voltage - IEC-
Current - UL4A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H514105200J0G
Related LinksH51410, H514105200J0G Datasheet, FFF Distributor
H514105200J0G Details Description
Related parts for H514105200J0G
RESISTOR 10K OHM 1/4W .01% WW datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 3POS datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 3A DO214AB datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.15A 4UDFN datasheet.pdf
BK .060 TIP PLG INSUL SHRDD TRRT datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 3.2A 46 MOHM SMD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 120V TO220 datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf