FFF H516705000J0G
H516705000J0G picture photo
Mfg. Part Number
H516705000J0G
Brief Description
500 TB SPRING PLUG
Datasheet Download
H516705000J0G.pdf
Availability of H516705000J0G
QUANTITY
H516705000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of H516705000J0G
Internal Part NumberEIS-H516705000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,010
TypePlug, Male Pins
Number of Positions16
Positions Per Level16
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG12-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H516705000J0G
Related LinksH51670, H516705000J0G Datasheet, FFF Distributor
H516705000J0G Details Description
Related parts for H516705000J0G
CAP CER 0.033UF 50V X8R 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 35A TO-252AA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO SC70-6 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
PRESS BLOCK ASSY 20POS datasheet.pdf
RES 332K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IPD M12 SHLD 3W SPST 2M datasheet.pdf
CONN PANEL SOURCE CAP datasheet.pdf
CAP CER 0.2PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf