FFF H518505200J0G
H518505200J0G picture photo
Mfg. Part Number
H518505200J0G
Brief Description
508 TB SPRING PLUG F/NUT
Datasheet Download
H518505200J0G.pdf
Availability of H518505200J0G
QUANTITY
H518505200J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of H518505200J0G
Internal Part NumberEIS-H518505200J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
TypePlug, Male Pins
Number of Positions18
Positions Per Level18
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG12-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H518505200J0G
Related LinksH51850, H518505200J0G Datasheet, FFF Distributor
H518505200J0G Details Description
Related parts for H518505200J0G
IC SHIFT REGST 8BIT PI-SO 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .050 10POS VERT T/H datasheet.pdf
IC DUAL 16-BIT BIN CNTRS 20-DIP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 18 OHM 5% 800W datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 340K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONNECTOR 30POS RA TERM DIN datasheet.pdf