Hirose Electric Co Ltd H5BBT-10110-R0
H5BBT-10110-R0 picture photo
Mfg. Part Number
H5BBT-10110-R0
Brief Description
JUMPER-H2730TR/C2040R/H2730TR10"
Datasheet Download
H5BBT-10110-R0.pdf
Availability of H5BBT-10110-R0
QUANTITY
H5BBT-10110-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of H5BBT-10110-R0
Internal Part NumberEIS-H5BBT-10110-R0
Contact EndSocket to Socket
Length10.0" (254.0mm)
Wire Gauge20 AWG
Contact FinishTin
ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H5BBT-10110-R0
Related LinksH5BBT-1, H5BBT-10110-R0 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H5BBT-10110-R0 Details Description
Related parts for H5BBT-10110-R0
JUMPER-H9992TR/A3047S/X 3" datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 1W DO41 datasheet.pdf
RES 316K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SOFTWARE CW DSP 56800 HAWK datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 3A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES 261 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR XRP7618 datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 700MA 160 MOHM datasheet.pdf
DIODE SBR 100V 10A TO252 datasheet.pdf