Omron Automation & Safety H7BR-BWP-AC100-240
H7BR-BWP-AC100-240 picture photo
Mfg. Part Number
H7BR-BWP-AC100-240
Brief Description
COUNTER LCD 6 CHAR 100-240V PNL
Datasheet Download
H7BR-BWP-AC100-240.pdf
Availability of H7BR-BWP-AC100-240
QUANTITY
H7BR-BWP-AC100-240 Order Process
Ship out your order
Specifications of H7BR-BWP-AC100-240
Internal Part NumberEIS-H7BR-BWP-AC100-240
Count Rate30Hz, 1kHz, 5kHz, 10kHz
Display Characters - Height-
Input TypeNo Voltage, Voltage
Output TypeRelay, Solid State
Voltage - Supply100 ~ 240VAC
ResetExternal, Front Panel, Programmable
Panel Cutout DimensionsSquare - 68.00mm x 68.00mm
Ingress ProtectionIP54 (Face)
Operating Temperature-10°C ~ 55°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H7BR-BWP-AC100-240
Related LinksH7BR-BWP-, H7BR-BWP-AC100-240 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
H7BR-BWP-AC100-240 Details Description
Related parts for H7BR-BWP-AC100-240
MODULE SKT PROMATEII 28SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
LCD GRAPHIC DISPL 122X32 WHT BLU datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.1A MICRO8 datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIS 7/16 4-20MA datasheet.pdf
ADPT DIP16/SOIC16 EEPROM FLASH datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SPI/SRL 500K 16MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
Connector Receptacle 70 Position 0.050" (1.27mm) Gold, GXT Through Hole datasheet.pdf
DIODE ARRAY SBR 60V 15A TO263 datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 6.3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf