ASSMANN WSW Components H7SSH-1506G
H7SSH-1506G picture photo
Mfg. Part Number
H7SSH-1506G
Manufacturer
Product Category
D-Sub Cables
Brief Description
CABLE D-SUB-HFM15H/AE15G/HFM15H
Datasheet Download
H7SSH-1506G.pdf
Availability of H7SSH-1506G
QUANTITY
H7SSH-1506G Order Process
Ship out your order
Specifications of H7SSH-1506G
Internal Part NumberEIS-H7SSH-1506G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyD-Sub Cables
Series-
1st ConnectorReceptacle, Female Sockets
2nd ConnectorReceptacle, Female Sockets
TypeDB15
Number of Positions15
Length6.0' (1.83m)
ShieldingUnshielded
ColorGray, Ribbon
UsagePatch
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H7SSH-1506G
Related LinksH7SSH, H7SSH-1506G Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
H7SSH-1506G Details Description
Related parts for H7SSH-1506G
CAP CER 150PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.52A 78 MOHM datasheet.pdf
SENSOR OPTO REFLECTIVE 6-SMD datasheet.pdf
SENSOR 500PSI M12-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 17A D2PAK datasheet.pdf
IC FPGA 190 I/O 324CSPBGA datasheet.pdf
RES 220 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
EVAL KIT datasheet.pdf
CAP TANT 70UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 14POS .100 JUMPER 12 INCH datasheet.pdf
RES CHAS MNT 330 OHM 5% 150W datasheet.pdf