FFF HA11205000J0G
HA11205000J0G picture photo
Mfg. Part Number
HA11205000J0G
Brief Description
762 TB SPRING CLAMP 90D
Datasheet Download
HA11205000J0G.pdf
Availability of HA11205000J0G
QUANTITY
HA11205000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HA11205000J0G
Internal Part NumberEIS-HA11205000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,025
Number of Levels1
Positions Per Level11
Pitch0.300" (7.62mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge14-24 AWG
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HA11205000J0G
Related LinksHA1120, HA11205000J0G Datasheet, FFF Distributor
HA11205000J0G Details Description
Related parts for HA11205000J0G
CONN HEADER 78POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
TOOL HDI ALIGNMENT 6ROW 135POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 43POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
SWITCH KEY 2POS SPST-NO/NC 10A datasheet.pdf
RES 76.8K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 735MA 260 MOHM TH datasheet.pdf
CONN FEMALE M12X1 datasheet.pdf
CBK FUSE CLIP CIRCUIT BRKR 35A datasheet.pdf