Vishay/Dale RLR32C6040FPB14
RLR32C6040FPB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C6040FPB14
Brief Description
RES 604 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C6040FPB14.pdf
Availability of RLR32C6040FPB14
QUANTITY
RLR32C6040FPB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C6040FPB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C6040FPB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)604
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C6040FPB14
Related LinksRLR32C6, RLR32C6040FPB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C6040FPB14 Details Description
Related parts for RLR32C6040FPB14
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC CABLE DRIVER DGTL ADJ 8-SOIC datasheet.pdf
RELAY DISCRT COMBI FOOT SOCKET datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 400VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 226 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 200VWM 324VC SMB datasheet.pdf
ROCKER OPERATOR FOR INCANDSCENT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN FPC 61POS .3MM datasheet.pdf