FFF HA11205000J0G
HA11205000J0G picture photo
Mfg. Part Number
HA11205000J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Brief Description
762 TB SPRING CLAMP 90D
Datasheet Download
HA11205000J0G.pdf
Availability of HA11205000J0G
QUANTITY
HA11205000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HA11205000J0G
Internal Part NumberEIS-HA11205000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,025
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesHA
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level11
Pitch0.300" (7.62mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge14-24 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrewless - Leg Spring, Push-In Spring
FeaturesLever Actuated
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass - Tin Plated
Clamp Material - PlatingSteel, Stainless
Screw Material - Plating-
Torque - Screw-
Screw Thread-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HA11205000J0G
Related LinksHA1120, HA11205000J0G Datasheet, FFF Distributor
HA11205000J0G Details Description
Related parts for HA11205000J0G
FIXED IND 2.7MH 160MA 13.1 OHM datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 9.53K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
BUZZER 12-24V 2.8KHZ PNL MNT datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS 1MM GOLD SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5.23 OHM 1% 20W datasheet.pdf
SHOCK ABSORBER datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 50V X5R 1210 datasheet.pdf