Intersil HA5024IPZ
HA5024IPZ picture photo
Mfg. Part Number
HA5024IPZ
Manufacturer
Product Category
Linear - Amplifiers - Video Amps and Modules
Brief Description
IC AMP VIDEO 125MHZ QUAD 20DIP
Datasheet Download
HA5024IPZ.pdf
Availability of HA5024IPZ
QUANTITY
HA5024IPZ Order Process
Ship out your order
Specifications of HA5024IPZ
Internal Part NumberEIS-HA5024IPZ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 10/Jun/2015
Standard Package18
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLinear - Amplifiers - Video Amps and Modules
Series-
PackagingTube
ApplicationsCurrent Feedback
Output Type-
Number of Circuits4
-3db Bandwidth125MHz
Slew Rate350 V/µs
Current - Supply7.5mA
Current - Output / Channel20mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±)±4.5 V ~ 18 V
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case20-DIP (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package20-PDIP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HA5024IPZ
Related LinksHA50, HA5024IPZ Datasheet, Intersil Distributor
HA5024IPZ Details Description
Related parts for HA5024IPZ
POT 5K OHM THUMBWHEEL LINEAR datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 5.71"L X 3.54"W datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 3A TO263-5 datasheet.pdf
GDT 230V 20% 10KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 8A ITO220AC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.22 OHM 5% 10W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 24PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf