Crydom HAC24A150H-10
HAC24A150H-10 picture photo
Mfg. Part Number
HAC24A150H-10
Manufacturer
Product Category
Solid State Relays
Brief Description
SOLID STATE RELAY 240 V
Datasheet Download
HAC24A150H-10.pdf
Availability of HAC24A150H-10
QUANTITY
HAC24A150H-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of HAC24A150H-10
Internal Part NumberEIS-HAC24A150H-10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Relays
FamilySolid State Relays
SeriesHAC
PackagingBulk
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Output TypeAC
On-State Resistance-
Load Current150A
Voltage - Input150 ~ 270VAC
Voltage - Load24 ~ 280 V
Mounting TypeChassis Mount or Panel Mount
Termination StyleStud
Package / CaseHockey Puck
Supplier Device Package-
Relay TypeContactor
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HAC24A150H-10
Related LinksHAC24A, HAC24A150H-10 Datasheet, Crydom Distributor
HAC24A150H-10 Details Description
Related parts for HAC24A150H-10
SENSOR PRES 15PSIA 0-100MV TO-8 datasheet.pdf
SSR ZC 20A 75-250VAC 10-18VDC datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS DL 30AWG 12" datasheet.pdf
RES SMD 4.87KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
OSC XO 6.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
I/O MODULE 6 DIGITAL 4 RELAY datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 150MHZ 6-CLCC datasheet.pdf