Crydom HAC24D150H
HAC24D150H picture photo
Mfg. Part Number
HAC24D150H
Manufacturer
Product Category
Solid State Relays
Brief Description
RELAY SSR CONTACTOR AC 150A 32V
Datasheet Download
HAC24D150H.pdf
Availability of HAC24D150H
QUANTITY
HAC24D150H Order Process
Ship out your order
Specifications of HAC24D150H
Internal Part NumberEIS-HAC24D150H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Relays
FamilySolid State Relays
SeriesHAC
PackagingBulk
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Output TypeAC, Zero Cross
On-State Resistance-
Load Current150A
Voltage - Input4 ~ 32VDC
Voltage - Load24 ~ 280 V